Znáte hlavní výhody oddlužení?

Do dluhové pasti se dnes může dostat téměř každý. Důležité je však vědět, jak z ní ven. Mnoho lidí volí domluvu s věřiteli, což je sice jedna z možností, ale určitě se nejedná o možnost nejlepší. Mezi tu se totiž počítá oddlužení. A my se společně podíváme na hlavní výhody, které jsou s ním spojeny.

Není třeba uhradit celou částku

Ano, právě to je tím největším pozitivem, na které samozřejmě musíme upozornit. Pokud během pěti let uděláme vše proto, aby byly naše dluhy uhrazeny, může dojít i k tomu, že je nám jejich větší část definitivně smazána a my tak skončíme s čistým štítem. Máme-li být konkrétní, tak se může jednat o odpuštění až sedmdesáti procent našich závazků. A to je samozřejmě hlavním důvodem, proč se právě touto cestou vydat. A to ať už na vlastní pěst, nebo s využitím společností, které své služby v daném oboru nabízejí.

Podmínky se stále zjednodušují

Pokud se podíváme do minulosti, a to do doby, kde oddlužení začínalo, bylo podmínky jeho schválení poměrně složité. Konkrétně takové, kdy jsme museli mít příjem ze zaměstnání, stejně jako bylo třeba, aby naše dluhy byly čistě osobního charakteru. Dnes například příjem není vždy nezbytný, jelikož může rozhodovat i náš majetek, který můžeme v případě potřeby prodat a tím samozřejmě umořit dluhy u našich věřitelů. Oddlužit už není možné jenom zaměstnance, jelikož na danou možnost dosáhnou i živnostníci. U nich nabít platí, že při splnění určitých podmínek není problémem to, že lze eliminovat i podnikatelské dluhy.

Eliminovat lze jakkoliv velký dluh

Další výhoda se rozhodně týká toho, že je jedno, jak velký dluh máte, jelikož oddlužení nabídne jak řešení pro ty menší, tak i řešení pro ty větší. Nezapomínejme také na to, že podmínkou je pouze to, že dluh nesmí vzniknout naším úmyslným jednáním a musíme mít jenom jednoho věřitele. I to se ale dá snadno splnit.

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Dnes

  • Čtvrtek 19. května 2022
  • Svátek má Ivo
  • Zítra má svátek Zbyšek
  • Do Vánoc zbývá 219 dnů
  • Do konce roku zbývá 226 dnů
  • Je sudý týden
  • Je 20. týden