Vyplatí se pořídit vybavení domu v obchodních řetězcích, a to na splátky?

Pokud mluvíme o vybavení domu, máme na mysli mnoho možností, které se ho mohou týkat. Můžeme začít třeba podlahovou krytinou, přejít k dlažbě, k osvětlení, k různým obkladům a doplňkům do koupelny, ale také ke kompletní sanitární technice. To vše a mnohem více doma potřebujeme. Jinak tomu ale není v případě naší zahrady, kde hledáme okrasné živé či jiné prvky, altány, grily nebo třeba desítky různých doplňků. A to vše se dnes dá pořídit pod jednou střechou, ve specializovaných hobby marketech – ideálním příkladem je Baumax, Obi nebo Hornbach.

Kupovat byste měli tam, kde vám poradí

Velký výběr sice může být na jednu stranu lákavý, ale na druhou stranu ne vždy získáte objektivní informace. V tomto směru vždy platí, že menší specializované prodejny se špičkově vyškoleným personálem z oboru, jsou volbou, se kterou nešlápnete vedle. Zde máte jistotu, že koupíte přesně to, co potřebujete. Oproti tomu velké supermarkety sází hlavně na masovost a neustálé snižování cen – mnohdy na úkor samotné kvality.

Koupě na splátky – ideální možnost koupit si to, na co nemám

Velmi často jsou kupující do daných supermarketů lákáni i z jiného důvodu, a to pro možnost nakoupit bez peněz. Dnes existují dva hlavní spotřebitelské úvěry, a to HomeCredit a Cetelem. Princip jejich fungování je jednoduchý – nakoupíte si, zaplatíte první splátku a dále už za koupené zboží splácíte pravidelně. Zdá se to výhodné, ale na druhou stranu je nutné myslet i na úroky a RPSN.

Kupujte jenom to, na co máte

A proč vlastně nekupovat na splátky? Důvod je jednoduchý – neměli byste se zadlužovat. V první chvíli sice může vše vypadat lákavě, ale na druhou stranu se dříve nebo později můžete dostat do problémů se splácením. A rázem už se mašinerie vymáhání, inkasních společností nebo exekutorů rozjede naplno.

Nehledě na to, že například Cetelem vám k samotnému spotřebitelskému úvěru zašle i další kreditní kartu, ze které můžete čerpat – další varianta, jak vás ještě více zadluží. A to včetně vaší manželky, jelikož i její podpis ne nedílnou součástí smlouvy a tak případné dluhy budou nejenom vaše, ale i její. Nehledě na případné komplikace, pokud budete chtít zboží vracet. Zde vás bude opět čekat mnohé papírování, a jakmile zboží vrátíte, budete čekat, než vám nebankovní společnost vrátí zaplacené splátky. Podobně je to i v případě reklamací.

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Dnes

  • Středa 16. ledna 2019
  • Svátek má Ctirad
  • Zítra má svátek Drahoslav
  • Do Vánoc zbývá 342 dnů
  • Do konce roku zbývá 349 dnů
  • Je sudý týden
  • Je 2. týden