Vyplatí se nám pojištění půjček?

Když si bereme půjčku, jdeme vždy do určitého druhu rizika, které primárně souvisí s tím, zda ji zvládneme nebo nezvládneme splácet. Prioritně by měly být splátky voleny tak, abychom s nimi neměli nejmenší problémy. Jsou ale i situace, které nemusíme předpokládat. A v těch nám může pomoci pojištění půjček. Vyplatí se vůbec?

Jak tato pojistka funguje?

Podívejme se nejprve na to, jak vlastně daná pojistka konkrétně vypadá. Jedná se o produkt, kterého budeme využívat ve chvíli, kdy nebudeme schopni hradit své závazky. V tuto chvíli přebírá svou roli právě pojišťovna, která bude dané konkrétní splátky hradit za nás. My máme jistotu, že se nedostaneme do finanční tísně, nehledě na jistoty spojené především s tím, že splátky budou věřitelům neustále hrazeny, v pravidelných termínech.

Pojištění půjčky platí jenom někdy

Nezapomínejme na informace spojené s podmínkami využití takového pojistného produktu. Platí totiž, že se pojistka vztahuje jenom na některé situace. Může to být třeba výpověď v zaměstnání, stejně jako úraz, nebo pracovní neschopnost. Tyto situace patří mezi ty běžné. Pokud nám vznikne jiná finanční tíseň, máme velmi často smůlu. Zkrátka a jednoduše se nemůžeme pomoci pojišťovny domáhat. Kdy konkrétně pojistka platí, to upravuje jak smlouva, tak i samotné podmínky.

Kolik pojištění stojí?

Samozřejmě vždy záleží na typu konkrétní půjčky, nebo na poskytovateli, který nám danou pojistnou ochranu zprostředkuje. Obvykle je to několik desítek nebo stovek korun měsíčně. Výhodou bývá to, že cena za pojistku je už zahrnuta v samotné splátce a tak se nemusíme obávat toho, že by snad bylo jakkoliv nutné hradit daný produkt zvlášť, v rámci dalších individuálních plateb.

Také je dobré myslet na to, že u některých produktů je pojištění půjčky prioritně nařízeno. Buď si ho sjednáme, nebo máme smůlu a žádný úvěrový produkt nám nabídnutý nebude. I s tím je dobré počítat.

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Dnes

  • Čtvrtek 19. května 2022
  • Svátek má Ivo
  • Zítra má svátek Zbyšek
  • Do Vánoc zbývá 219 dnů
  • Do konce roku zbývá 226 dnů
  • Je sudý týden
  • Je 20. týden