Jak udržet příjemné klima bez zvyšování spotřeby?

Léto je obdobím, které každý člověk miluje. Může totiž vyrazit k vodě, stejně jako se může opalovat, či chodit ve volném a pohodlném oblečení. Léto ale může znamenat problém v případě našeho interiéru, jelikož přímé sluneční paprsky ho samozřejmě ohřívají. Řešením sice může být klimatizace, ale ta je spojena jak s vyšší pořizovací cenou, tak i spotřebou energie. Mnohem lepší volbou může být venkovní stínění. V tomto ohledu se totiž zaměříme na samotnou podstatu problému, kterou jsou sluneční paprsky, které do interiéru pronikají. Takto je jednoduše zastavíme a tak neproniknou do žádné místnosti. A tím v ní udržujeme teplotu na příjemné hranici.

Nezapomínejte dostatečně větrat

Druhou dobrou metodou je samozřejmě větrání. Stačí otevřít okna tak, aby se vytvořil průvan. A právě dostatečné proudění vzduchu s sebou přináší pocit toho, že se interiér ochlazuje. Samozřejmě i zde platí, že bychom na stínění neměli zapomínat, jelikož chceme, aby proudící vzduch byl opravdu chladný, nikoliv již ohřátý sluncem s vysokou teplotou. I proto je vhodné otevírat okna jenom na zastíněných místech, nebo je otvírat tam, kam slunce ještě nesvítí. Ideální je navíc důkladně vyvětrat hned ráno.

Máte dům? Nechte vyrůst stromy

Další zajímavou možností, jak udržet příjemnější teploty, jsou stromy. Pokud je součástí vašeho domu i zahrada, nechte je vyrůst. I oni tak pomohou daný prostor lépe zastínit, díky čemuž sluneční paprsky neproniknou až k oblasti oken. Na to všechno můžete ale myslet už před samotnou stavbou, jelikož v rámci ní je dobré zaměřit se už na samotnou orientaci bytu tak, aby sluneční paprsky vstupovaly pouze do těch místností, ve kterých se přes den nebudete nacházet a tak případné ohřívání nebude zase až tak velkým problémem. I díky tomu můžete v budoucnu šetřit nemalé náklady spojené s klimatizací.

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Dnes

  • Středa 16. ledna 2019
  • Svátek má Ctirad
  • Zítra má svátek Drahoslav
  • Do Vánoc zbývá 342 dnů
  • Do konce roku zbývá 349 dnů
  • Je sudý týden
  • Je 2. týden