Jak se nedostat do neřešitelných dluhů?

Dluhy jsou v posledních letech velkým strašákem mnohých lidí. Není se čemu divit, jelikož kvůli nim mohou nejenom ztratit své blízké a přátele, ale mohou také vcelku jednoduše ztratit svůj majetek a střechu nad hlavou. To vše dnes dokáže vzít exekutor. Aby k ničemu takovému nedošlo, je dobré se nezadlužovat. Podívejme se proto na několik tipů, na co myslet, když uvažujeme o půjčce.

Peníze si berte jenom v případě, kdy máte rezervy

I když si peníze chcete půjčit právě ve chvíli, abyste si mohli cokoliv koupit, je dobré myslet na to, že při půjčce je nezbytné tvořit rezervy. Ty vám mohou pomoci v krizových situacích, kdy se objeví třeba nečekaný výdaj, nebo vám bude snížen příjem. Můžete sice namítat, že řadu věcí pomůže vyřešit pojištění, ale ne vždy je tak dobré, jak to na první pohled vypadá. Vztahuje se totiž jenom na určité situace a tak je dobré mít peníze připraveny, když jsou potřeba. Ideální je mít připravenou rezervu alespoň na dvě nebo tři následující splátky.

Půjčujte si tolik, kolik skutečně potřebujete

Je sice lákavé, že vám banka nebo nebankovní společnost dokáže nabídnout třeba i statisíce korun. Vy byste však její nabídce neměli podlehnout. Vždy si berte jenom tolik, kolik potřebujete. A to s ohledem na cenu věci, kterou si plánujete koupit. Pamatujte, že když vše bez problémů splatíte, můžete si na cokoliv půjčit znovu. Je to lepší, než si naráz vzít nesmyslně vysokou částku.

Berte si peníze jenom na správné věci

Co konkrétně do segmentu těch správných věcí patří? Je to třeba osobní nebo užitkový automobil, mohou to být spotřebiče a vybavení bytu, nebo bydlení jako takové. Co je naopak zbytečnost, to je nutně ta nejmodernější elektronika a výpočetní technika, nebo třeba dovolená. V tomto případě jde skutečně o velmi významné zbytečnosti, bez kterých se obejdeme a je tedy hloupost se kvůli nim zadlužovat.

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Dnes

  • Neděle 5. dubna 2020
  • Svátek má Miroslava
  • Zítra má svátek Vendula
  • Do Vánoc zbývá 263 dnů
  • Do konce roku zbývá 270 dnů
  • Je lichý týden
  • Je 13. týden