Jak se liší pojištění domácnosti a nemovitosti?

Když pojišťujeme místo, kde aktuálně bydlíme, máme na výběr ze dvou hlavních pojistek. Jedna se nazývá pojištění domácnosti a ta druhá pojištění nemovitosti. Jak se ale liší a jaká mají specifika? Na to se konkrétně podíváme. Než se k nim ale dostaneme, je určitě dobré zmínit, že ideální cestou ke skutečně správné a také plnohodnotné ochraně je to, pokud budeme obě varianty kombinovat. Jedině tak máme jistotu, že v případě jakýchkoliv škod zasáhne právě naše pojišťovna.

1234

Jak nás chrání pojištění domácnosti?

Už samotný název poměrně jasně a snadno ukazuje, o co konkrétně se jedná a co vlastně můžeme konkrétně získat. V daném směru platí, že tato pojistka pojistí vše, co se nachází uvnitř našeho domu nebo bytu. Pojistíme třena náš nábytek, stejně jako spotřebiče a další vybavení. Je to ale i elektronika, nebo uložené šperky, drahé obrazy na stěnách a mnoho dalšího. A to na celou řadu možných rizik. Poměrně jasnou klasickou je třeba požár, stejně jako to může být vytopení. Dále je to ale například také zloděj a případná krádež, stejně jako to může být vandalismus a celá řada dalších věcí, na které je dobré myslet, že se stát skutečně mohou.

Co chrání pojistka nemovitosti?

I zde název jasně napovídá, že budeme chránit nemovitost jako takovou. Tedy konkrétní stavbu, od samotných základů, až po střechu. Vše vyjma konkrétního našeho majetku, který je uvnitř. Důležité je nezapomenout také na informaci, že pojistit lze jak hotovou stavbu, tak třeba také rozestavěný dům. Dále bychom neměli zapomínat na informaci, že pojištění nemovitosti se může vztahovat také na naši zahradu a na věci, které na ní jsou. Je to třeba zahradní altán, zahradní chatka, ale stejně tak se může jednat třeba i o zahradní bazén. I ten a řadu dalších věcí můžeme pomocí této pojistky ochránit a získat tak proplacení případného poškození.

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Dnes

  • Neděle 31. května 2020
  • Svátek má Kamila
  • Zítra má svátek Laura
  • Do Vánoc zbývá 207 dnů
  • Do konce roku zbývá 214 dnů
  • Je lichý týden
  • Je 21. týden