Proč a kdy refinancovat hypotéku?

hypotékaÚrokové sazby hypoték dlouhodobě klesají. Pokud se podíváme na ty stávající, tak se drží na nižších jednotkách procent. To je velmi dobrá zpráva pro každého, kdo chce financovat vlastní bydlení, ale nemá k tomu dostatek finančních prostředků. Vzít si výhodnou hypotéku je tak jednodušší, než tomu bylo i dříve. Ani tím ale výhody spojené s nízkým úrokem nekončí. Hitem posledních let je takzvané refinancování hypotéky.

O co při refinancování hypotéky jde?

Nejprve nepodívejme na stručnou charakteristiku této možnosti, tedy konkrétně této cesty k levnějšímu úroku. Princip je poměrně jednoduchý. Vše je založeno na tom, že si stávající hypotéku převedeme k jinému poskytovateli. Tedy nejčastěji k jiné bance. Výhodou současné doby je to, že vše za nás může být vyřízeno a tak si nemusíme lámat hlavu s administrativou. Důvodem, proč realizovat takový převod je hlavně to, že dosáhneme na ještě nižší úrok, než byl ten, který jsme si brali. Pamatujte, že vzhledem k velikosti hypoték hraje roli i každá desetina. Navíc nám při refinancování hypotéky může přijít vhod i to, že se v případě potřeb lze upravit i splátkový kalendář. A tak budeme splácet méně, a to dokonce i po kratší čas.

Kdy je možné refinancovat?

Důvody, proč se pro refinancování rozhodnout, jsou více než jasné. Nezapomínejme však také na to, kdy je možné pustit se do tohoto kroku. Zatímco u běžných půjček je možné zvýhodnění provést kdykoliv, refinancování hypotéky je jiné. Zde hraje roli takzvaná fixace úrokové sazby. Ta může být v řádech měsíců, ale i několika let. Převést hypotéku jinam, a to bez zbytečných sankcí a poplatků tedy můžeme až ve chvíli, kdy daná lhůta končí. Co je však na rozdíl od půjček klíčovým pozitivem, to je fakt, že vzhledem k třeba i několik desítek let trvajícímu splácení můžeme dané refinancování realizovat i několikrát. A pokaždé ušetřit nemalé finanční prostředky.

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Dnes

  • Pondělí 22. dubna 2019
  • Svátek má Evžénie
  • Zítra má svátek Vojtěch
  • Do Vánoc zbývá 246 dnů
  • Do konce roku zbývá 253 dnů
  • Je sudý týden
  • Je 16. týden