Pozor na telemarketing!

Dnes bych Vám milí čtenáři rád přiblížil techniku novodobého telemarketingu, který samozřejmě hodně lidí zná a také nenávidí.

Pofidérní společnosti

Zavolají Vám s tím, že pracují pro známé telefonní operátory nebo jiné známé firmy a začnou Vám hned nabízet rozšíření služeb, které ještě nemáte, které potřebují prodat. Úplně nejčastěji se jedná o kreditní karty, s kterými údajně můžete čerpat i několik tisíc do mínusu a máte AŽ 2 měsíce na to dluh dorovnat. Každopádně slovíčka „až“ a podobné v telemarketingu znamenají hodně, což je taktika těchto prodejců přes telefón. Samožřejmě dluh musíte uhradit do méně než měsíce, v druhém měsíci už se totiž znova zadlužujete a je to takový začarovaný kruh. Jednou zapomenete zaplatit a naskočí vám penále, z kterých vám klesne brada.

Zavolají téměř kdykoliv

Brzy ráno, večer nebo klidně několikrát za den. Operátoři v call centrech jsou nenasytní, chtějí si domluvit co nejvíce schůzek a prodat toho co nejvíce. Když řeknete, že nemáte čas, zavolají vám znovu přístí den a budou vás otravovat do té doby, než jim buď kývnete, nebo pořádně vynadáte.

Chod call center

Tyto pofidérní firmy mají vlastní call centra, kde zaměstnávají především studenty, kteří nemůžou při studiu najít schopnou brigádu. Nevýhodou je, že můžete být v tomto oboru dobrý 3 měsíce, ale jakmile jste 1 měsíc bez smluv a neprodáte toho dost, okamžitě vás vyhodí. Většinou se tato call centra zaměřují na starší lidi, kteří již novodobý marketing velmi neovládají a tak jim v dosti případech odkývnou cokoliv.

Závěrem bych Vám rád řekl, že kvalitní a slušné firmy nepotřebují obvolat tisíce lidí denně, aby prodaly službu, kterou by si samy nekoupily.

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Dnes

  • Středa 16. ledna 2019
  • Svátek má Ctirad
  • Zítra má svátek Drahoslav
  • Do Vánoc zbývá 342 dnů
  • Do konce roku zbývá 349 dnů
  • Je sudý týden
  • Je 2. týden