Povinné ručení

Povinné ručení musí mít zaplacené každý, kdo vlastní auto. A to bez výjimek. Otázkou poté zůstává, kolik za tuto povinnou pojistku zaplatíte. Pokud se tedy rozhodnete správně a nešáhnete po první nabídce, která je k dispozici, tak můžete ušetřit velice značnou částku. Ta může dosahovat až několika tisíc korun.

K úspěšnému vyřízení povinného ručení můžete dospět více způsoby. Jedním z nich je zajít na pobočku pojišťovny a vyřídit tam vše potřebné. Druhou a podstatně výhodnější metodou je, když si povinné ručení sjednáte online.

Ušetříte spoustu času a vyhnete se případným potížím

Nejenže ušetříte spoustu času, protože nebudete muset stát zdlouhavé fronty na úřadech. Ale také se vyhnete mnohdy nepříjemné konfrontaci s úřednicemi, které vám svým přístupem dávají jasně najevo, že je obtěžujete problémy, které však máte zákonem nařízený. Hlavní výhoda vyřízení povinného ručení online však spočívá v tom, že zaručeně vyberete tu nejvýhodnější nabídku, kterou můžete získat.

K vybrání nejvýhodnějšího povinného ručení lze využít nabídku služeb portálu bezvapojisteni.cz. Na těchto stránkách máte možnost nechat si porovnat veškeré možnosti pojištění, které nabízejí pojišťovny působící na českém trhu. Z jejich nabídek, které pokaždé mají několik různých variant, vybere kalkulačka ty nejvýhodnější, které vám doporučí. Vy tak přitom nebudete muset nic složitě zjišťovat sami nebo platit za služby finančního poradce. Přičemž ani jeho rada nemusí být objektivní, neboť pro něj platí, že čím dražší pojištění prodá, tím větší provizi bude mít.

Jak kalkulačka povinného ručení funguje?

Výpočet pomocí této kalkulačky lze provést nejen pro pojištění, která se týkají automobilů, ale také těch, vztahující se na jiný typ motorových vozidel, jako jsou například motorky. Ovšem ve všech případech budete mít díky této kalkulačce téměř maximální jistotu, že vyberete to nejvýhodnější povinné ručení, které je v rámci vašich možností dostupné.

Ještě před pár lety jste při vybírání tohoto pojištění museli zjišťovat reference na různé nabídky od známých, či se spoléhat na to, že reklama, podle níž jste se řídili, mluvila pravdu. Nyní již tyto starosti řešit nemusíte. Samozřejmě je se známými prodiskutovat jejich zkušenosti s určitými nabídkami, ovšem tato online kalkulačka vám nejenže ušetří práci, ale také dá potřebnou jistotu při výběru. Jestliže tedy této online služby využijete, tak se tím nejsnadnějším způsobem dostanete k nejvíce výhodné nabídce a budete tak moct ušetřit až několik tisíc.

Co se týče samotného procesu, tak do formuláře nejprve vyplníte potřebné údaje o vašem vozidle (objem v ccm, využití, výkon motoru v kW a tak dále). Následně proběhne vyhodnocení a vám vyjede seznam nabídek, které budou seřazeny podle toho, jak jsou výhodné. Mimo to si také budete moci kromě povinného ručení nechat vyhodnotit nejlepší nabídky pro havarijní pojištění.

Kalkulačka povinného ručení je velmi užitečná

Jestliže patříte mezi tu skupinu lidí, která si myslí, že porovnání povinného ručení před jeho zaplacením je zbytečnost, tak doporučujeme přehodnotit názory. Právě díky této kalkulačce se vyhnete zbytečným poplatkům navíc a nebudete tak platit víc, než je nezbytně nutné. Nespornou výhodou je i to, že tato služba pro online výpočet povinného ručení je zdarma a zákazníci si tak mohou veškeré nabídky nechat porovnat zcela bezplatně. Navíc mohou ročně ušetřit částku až 1 750,- Kč. Což je více jak 50% oproti běžné ceně.

Díky tomu, že porovnání proběhne online přes internet či mobilní telefon, tak pojišťovny ušetří za služby finančních makléřů. Obecně jsou poté veškeré provozní náklady nižší, což konečnou cenu také dosti snižuje.

Uzavření pojištění online

Jakmile necháte porovnat veškeré nabídky pojišťoven a vyberete si tu nejvýhodnější, přejdete na jakémkoliv portálu poskytujícím povinné ručení k dalšímu kroku. Tím bude doplnění vašich údajů do předpřipravené smlouvy, abyste následně mohli toto pojištění uzavřít online. Výhodou je využít služeb známějších a rozšířenějších poskytovatelů, kteří spolupracují s více pojišťovnami a díky velkému množství uzavřených smluv jsou jejich nabídky na pojištění výhodnější.

Celkovou částku lze ovlivnit

Cena se poté určuje podle několika základních parametrů. Jedním z nejzásadnějších je objem motoru. Zde platí, že čím vyšší objem je, tak tím více si připlatíte. Jedná se také o důležitý údaj, který při porovnávání hraje základní roli. Celkově je cena ovlivněna i podle rizika nehody. Starší a zkušenější řidiči tedy budou mít výhodnější nabídky než ti, kteří teprve dostali řidičák. Každopádně pokud si bude chtít sjednat pojištění hodně starý člověk, tak i u něj bude cena vyšší. V určování ceny také hrají roli parametry jako je typ či staří vozidla nebo velikost města, ve kterém žijete.

Částku, kterou budete muset zaplatit, ovlivňuje i to, jak se na silnicích chováte. Jestliže tedy budete dodržovat předpisy a nenabouráte, tak vám pojišťovna poskytne za každý rok bez nehody slevu až 15% (celkově pak může být částka snížena o 60%). Naopak, jestliže nabouráte, tak vám cena bude pro změnu zvýšena. Zde je již maximální hranice podstatně vyšší a to až 150%.

1 komentář

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Dnes

  • Čtvrtek 19. května 2022
  • Svátek má Ivo
  • Zítra má svátek Zbyšek
  • Do Vánoc zbývá 219 dnů
  • Do konce roku zbývá 226 dnů
  • Je sudý týden
  • Je 20. týden