Nezadlužujte se! Poradíme, jak na to

Dluhy jsou dnes velkým problémem. Pokud se podíváme na celostátní statistiku, tak množství lidí, kteří se dostanou do dluhových pastí, je stále větší. O možnostech řešení jsme toho již napsali více než dost. Vždy je však lepší cestou prevence. A proto se podíváme na to, jak se nejlépe vůbec nezadlužovat.

Půjčku si berte jenom v krajním případě

Nejsnadnější cesta do dluhů vede přes půjčky. Jelikož dnes nikdo nezakazuje jejich využívání, je jasné, že jsou pro mnoho lidí lákadlem. Vy byste však neměli být jako všichni ostatní, jelikož je třeba hledět hlavně na to, zda ji vůbec potřebujete. Proto je dobré vzít si úvěr jenom v případě, kdy je to skutečně krajní řešení. Půjčka se tak může hodit třeba při rekonstrukci, nebo při nutnosti koupit pračku nebo ledničku. Zbytečností je v případě dovolené, koupě supermoderní televize, nebo špičkového telefonu.

Vždy si berte jenom tolik, kolik potřebujete

Velkým rizikem jsou hlavně neuvážení půjčky. Dnes to jsou jak banky, tak i nebankovní společnosti, které nás lákají na možnost půjčit si desetitisíce a statisíce korun. Mnoho lidí tomuto tlaku podlehne a vezme si tak skutečně ty nejvyšší sumy, na které může dosáhnout. To je však velkou chybou. Jsou spojeny s delším splácením, ale i vyšší přeplácenou částkou. Vždy bychom si tak měli stanovit rozpočet, který potřebujeme. A pokud chceme mít raději rezervu, neměla by přesahovat 10 procent z celkové částky.

Zkuste nejprve své známé

Půjčit si mezi známými je pro mnohé z morálního hlediska velmi těžké. Na druhou stranu to však může být výhodná cesta, jak se příliš nezadlužit. Pokud dodržíte výše uvedené pravidla a vaši blízcí o vás vědí, že je na vás spoleh, není nic jednoduššího, než si požadované peníze půjčit u nich. Mnohdy rádi pomohou. Příkladem mohou být rodiče, kteří tak zafinancují první kroky v osobním životě svých dětí.

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Dnes

  • Čtvrtek 19. května 2022
  • Svátek má Ivo
  • Zítra má svátek Zbyšek
  • Do Vánoc zbývá 219 dnů
  • Do konce roku zbývá 226 dnů
  • Je sudý týden
  • Je 20. týden