Jak nás ochrání cestovní pojistka?

Cestovní pojištění je dnes dobrovolnou pojistkou, ke které nejsme nikdy nikým nuceni. Hodí se primárně při cestách do zahraničí. Jelikož ty jsou stále oblíbenější, podívejme se společně na to, jak nás může ochránit.

Zdravotní výlohy jsou základ

Je mylné se domnívat, že by nás v zahraničí neochránilo naše základní zdravotní pojištění, které máme. Že zde platí, dokládá třeba i to, že vlastníme evropský zdravotní průkaz. Co ale může být rizikem, to jsou jiné ceny zákroků. Pokud jsou v zahraničí dražší, je za nás hrazeno jenom tolik, kolik zákrok stojí u nás. Zbytek doplácíme sami. V tuto chvíli však může přijít na řadu právě cestovní pojištění, které případný rozdíl uhradí – pokud ho máme sjednáno.

Pojistěte také svá zavazadla

Není to jenom riziko spojené s naším zdravím, jelikož problémy mohou nastat i v souvislosti s našimi zavazadly. Co tím chceme konkrétně říci?  Že dnes nemusí být výjimkou, pokud nám jsou kufry odcizeny s pokojů, nebo jsou dokonce ztraceny či vykradeny na letišti. V takovém případě nám však cestovní pojištění může také pomoci. Pokud jsme jeho rozsah aplikovali i na zavazadla, proplatí nám škody. Některé pojišťovny jdou dokonce tak daleko, že dávají kompenzaci i za zpoždění zavazadel během letu.

Myslete i na způsobené škody

I když jste na dovolené a užíváte si, často můžete svou neopatrností způsobit škodu. A to nejenom na majetku, ale třeba i na zdraví. Ani to dnes není nic neobvyklého. Pokud se obáváte toho, že byste ji následně museli hradit ze svého, včetně všech nezbytných zdravotních výloh, pojistěte se i proti tomuto riziku. Díky tomu máte jistotu spojenou s tím, že za vás vše zaplatí právě vaše pojišťovna. Jednoduché, rychlé a pro každého. A tak pokud na dovolenou vyrážíte, doporučujeme tento aspekt také nepodceňovat. A je jedno, zda je to k moři, nebo třeba i do Alp.

 

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Dnes

  • Středa 16. ledna 2019
  • Svátek má Ctirad
  • Zítra má svátek Drahoslav
  • Do Vánoc zbývá 342 dnů
  • Do konce roku zbývá 349 dnů
  • Je sudý týden
  • Je 2. týden