Možnosti půjček na našem trhu

Dnes se již stalo téměř samozřejmostí, že pokud si potřebujeme cokoliv koupit, sáhneme po půjčce. Postupně se našim potřebám začal přizpůsobovat i úvěrový trh, který dnes obsahuje několik stěžejních produktů. Pojďme se společně podívat, jaké to vlastně jsou.

Ty nejmenší částky poskytnou mikropůjčky
Tento segment půjček, nazývaný též jako půjčky před výplatou se specializuje především na nižší částky, a to od několika set, po několik tisíc korun. Specifická je často samotná žádost, která nevyžaduje žádné dokládání a papírování, ale také splácení. V tomto směru se peníze nevrací v pravidelných splátkách, ale jednorázově, po uplynutí doby splatnosti.

Běžná hotovostní nebo bezhotovostní půjčka
Tato varianta patří mezi nejvyhledávanější. Nabízejí ji jak banky, tak i nebankovní společnosti. Obecně záleží na podmínkách každé instituce, ale formou této půjčky lze získat od několika desítek, po několik set tisíc korun. Daná částka je poté rozdělena do určitého počtu měsíčních splátek, čímž se vrací. U většiny takových půjček dominuje výhoda v tom, že se jedná o neúčelové úvěry – není tak nutné dokládat, na co budou peníze použity. V některých případech mají tyto půjčky i spotřebitelské odnože – ty jsou určeny pouze na nákup aut, vybavení domácnosti atd.

Půjčky se zástavou neboli americká hypotéka
V tomto směru se jedná o specifičtější verzi předchozí možnosti. Zatímco u ní často stačí pouze potvrzení o příjmu, zde je třeba ručit nemovitosti. To však posune možnou hranicí získané částky i na několik milionů korun. Vzhledem k dané zástavě není vyžadováno ani potvrzení o příjmu, jelikož v tomto směru se instituce jistí právě daným domem, bytem nebo pozemkem.

Standardní hypotéka
Jednu možnost hypotéky jsme již nastínili. Nyní si představíme tu standardní, která je aktuálně nejvýhodnějším úvěrovém produktem. Povinností však je čerpat peníze pouze v souvislosti s nemovitostmi – na jejich stavbu, rekonstrukci nebo koupi. Hlavní výhodou jsou úrokové sazby ve výši jednotek procent.

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Dnes

  • Pondělí 22. dubna 2019
  • Svátek má Evžénie
  • Zítra má svátek Vojtěch
  • Do Vánoc zbývá 246 dnů
  • Do konce roku zbývá 253 dnů
  • Je sudý týden
  • Je 16. týden