Klasická a americká hypotéka. Jak se liší?

Hypotéka je dnes jeden z nejznámějších a rozhodně také nejoblíbenějších úvěrů. Nabízejí je nejenom banky, ale dokážou je nabídnout třeba také nebankovní společnosti. Podívejme se tedy společně i na to, jaké varianty hypoték dnes na našem trhu najdeme. Jsou celkem dvě a mají nejenom několik rozdílů, ale i několik věcí společných.

Jak vypadá klasická hypotéka?

Ta je dnes určitě tou známější. Důvod je samozřejmě jasný, jelikož se jedná o půjčku, kterou můžeme financovat koupi, stavbu, ale i rekonstrukci našeho bytu. Důležité je dodat, že se jedná o půjčku výhradně účelovou. Je totiž třeba použít peníze právě na to, abychom si zvelebili nebo pořídili nemovitost. S tím souvisí třeba i nutnost dodávat faktury a další dokumenty.

Na co dále nesmíme zapomínat, to je i to, že lze v rámci klasické hypotéky získat třeba i několik desítek milionů na dobu několika desítek let. Samozřejmě platí i to, že dnes je tato varianta spojena s nejnižší úrokovou sazbou na trhu. A to v jednotkách procent.

Co je americká hypotéka?

I ta je úvěrem, který nám může poskytnout třeba i desítky milionů na dobu v řádech desítek let. A i zde mluvíme o možnosti půjčit si peníze na poměrně výhodný úrok, který zcela určitě oceníme. Hlavní rozdíl je však v tom, že peníze můžeme využít na cokoliv. Americká hypotéka je tedy svým způsobem jenom neúčelovou půjčkou, ale v mnohem vyšších hodnotách, než je na trhu běžné.

Spojeno je s ní především to, že musíme také ručit svou nemovitostí, a to třeba domem, bytem, ale i rekreačním objektem, stejně jako třeba pozemkem. Pokud to totiž neuděláme, nemáme šanci dané peníze získat. To je jedna z hlavních a často i jediných podmínek, které se získáním tohoto konkrétního úvěrového produktu souvisí. Na druhou stranu musíme dodat, že naší nemovitostí ručíme i u hypotéky klasické. Tím jsou obě varianty společné.

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Dnes

  • Středa 16. ledna 2019
  • Svátek má Ctirad
  • Zítra má svátek Drahoslav
  • Do Vánoc zbývá 342 dnů
  • Do konce roku zbývá 349 dnů
  • Je sudý týden
  • Je 2. týden