Jak vyřešit své dluhy? Existuje několik cest

Dostupné půjčky, úvěry od lichvářů nebo pozdě zaplacené pohledávky. To vše jsou nejčastější problémy, které dokážou způsobovat dluhy. Někdo se tak dostane do situace, kdy dluží pár tisíc, jiný několik desítek tisíc, a u dalšího nesplacené závazky činí stovky tisíc, nebo i více než milion. V tomto směru není dobrou cestou strkat hlavu do písku, jelikož exekutoři najdou každého.

Důležité je komunikovat
Prvním krokem k řešení dluhů je začít komunikovat. Je třeba si uvědomit konkrétní problém, a ten začít řešit. Nejlepší volbou je kontaktovat věřitele a navrhnout mu svou variantu řešení. Ta může spočívat například v naplánování splátkového kalendáře, na jehož základě budete svůj dluh splácet. Pokud máte více věřitelů, je třeba kontaktovat každého.

Využít lze také zákonné oddlužení
Další variantou daného řešení je takzvané oddlužení. Jedná se o zákonnou možnost toho, jak problém se zadlužeností řešit. Tato volba má jasnou výhodu v tom, že ne vždy je nutné uspokojit všechny pohledávky. Pokud se vám to ve stanoveném období za použití všech dostupných prostředků nepovede, je vám zbytek dluhu odpouštěn. Tato varianta má i další velkou výhodu, kdy po vás po oddlužovací období nemohou jít exekutoři. Oddlužení má však i své jasně dané podmínky, kdy musíte mít zaměstnání, mít více věřitelů a dluh není z podnikatelské činnosti.

I s exekutorem se dá domluvit
Tou zcela poslední variantou jak řešit své dluhy, je domluvit se s exekutorem. Ten přijde v případě, kdy jste sami neměli jakoukoliv snahu dluhy řešit. I s ním se ale dá dohodnout na pravidelných splátkách, a tím tak ušetřit nejenom majetek, ale i střechu nad hlavou. Opět ale platí, že je třeba jednat co možná nejdříve. I zabavování věcí totiž může dojít do fáze, kdy už ani případná dobrá vůle exekutora nemůže vašemu problému pomoci.

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Dnes

  • Neděle 27. září 2020
  • Svátek má Jonáš
  • Zítra má svátek Václav
  • Do Vánoc zbývá 88 dnů
  • Do konce roku zbývá 95 dnů
  • Je sudý týden
  • Je 38. týden