Investice přinášejí také rizika. Jaká?

Investovat své peníze může být jedna z možných cest, jak je také zajímavým způsobem zhodnotit. Pokud souhlasíte, jistě jste se již setkali s celou řadou možností, které existují. Investice však mohou být spojeny také s nemalými riziky. Jaká to jsou konkrétně? Podívejte se.

Výnos nemusí být garantován

Pokud své peníze vložíte na spořicí účet, nebo využijete termínované vkladu, obvykle to znamená, že vám banka přesně řekne, kolik konkrétně můžete vydělat. Investice však žádnou garanci nemají, jelikož v tomto případě platí, že se může jednoduchým způsobem stát, že za několik let vyděláte jenom pár desetin procent, nebo třeba také nic. To může být způsobeno jak špatným vývojem ekonomiky a trhu, tak to může být způsobeno špatně zvoleným investičním produktem.

Pozor na možnou ztrátu

Když nic nevyděláte, může být sice nepříjemné, ale stále to nemusí být to nejhorší. A to přirozeně z toho důvodu, že v některých případech může dojít i k tomu, že o své peníze definitivně přijdete. Pokud nechcete, aby se něco podobného stalo, je třeba dobře volit investiční produkt. Zvláště u investic do akcií nebo forexu mohou být rizika podstatně větší. Stačí několik neuvážených obchodů a místo zhodnocení můžete být na nule. S tímto rizikem však musíte do dané možnosti jít.

Ne vždy zvolíte správný produkt

Jedním z rizik může být i to, že špatně zvolíte konkrétní investiční produkt. V tomto případě ale není nutné zoufat, jelikož pokud rozkládáte investice do několika možností, můžete dané riziko eliminovat. Pokud to však neděláte, už musíme objektivně říci, že to problém být skutečně může. A nemusí být zrovna nijak malý. Právě naopak. Špatně zvolený produkt není spojený jenom s výše uvedenými negativy, ale třeba i tím, že jsou vaše peníze vázány někde, kam na ně nemůžete – tedy kde je nemůžete získat. I to může být problém.

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Dnes

  • Pátek 30. září 2022
  • Svátek má Jeroným
  • Zítra má svátek Igor
  • Do Vánoc zbývá 85 dnů
  • Do konce roku zbývá 92 dnů
  • Je lichý týden
  • Je 39. týden