Hypotéky jsou rekordně levné

Rok od rostu roste o několik občanů zadluženost u bank, aby si například pořídili nové bydlení, auto nebo si jen prostě užili dovolenou. V případě, že si pořídíte byt, lze půjčku splácet tzv. pronájmem, což po splacení půjčky má pro vás obrovskou výhodu. Musíte si jen vybrat byt, který se nachází v dobré lokalitě a díky rekordně nízkým úrokovým sazbám hypotečních úvěru jim příjem z pronájmu může hravě pokrýt splátku hypotéky.

Vy máte také možnost u většiny půjčky úrokové sazby výhodně zafixovat i na dlouhou dobu dopředu. Takže jednoduše se nemusíte bát, že by vám pronájem například zaplatil pouze 1 rok a poté šli úrokové sazby nahoru a vy tak byli nuceni zvýšit nájem.

V poslední době je u lidi velký zájem o koupi nemovitosti za pronájem. Jsou mezi námi i lidé, kteří například pomocí nízkým sazbám na hypotéce vlastní hned několik takových nemovitostí. Částka, kterou poté klient obdrží za pronájem, totiž pokryje splátku hypotéky.

Menší příklad, aby jste věděli o co přesně jde. Jedna klientka si v bance půjčí na hypotéku 3,5 miliónů korun, poté si vyhledá byt a koupí jej za 4,12 miliónů. Velikost bytu je 3+kk a je ve velmi dobré lokalitě u pražského metra v Chodově. Pronájem se tady pohybuje něco málo přes 13 tisíc a protože klientka bude při 30 let splácet měsíčně 13 tisíc, je to pro ní ideální investice.

Hypotéky se od letošního roku o něco málo zlevnily. Dá se říct, že sazby, které teď u bank budete mít spadli až na historická minima.

Mluvíme tady o tom, že na trhu narazíte na sazby pod dvě procenta a to i bez podmínek dalších produktů jako například životní pojištění apod. Vyřidíte si i pětileté fixace, můžete se bezproblémů dostat na sazbu 1,79 procent, což je neuvěřitelné. Na nízké úroky, kolem tří procent, lze ovšem dosáhnout třeba i při desetileté fixaci sazby. Letos pociťujeme celkové oživení na realitním trhu, a to nezvykle již od prvních dní roku 2015.

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Dnes

  • Pátek 30. září 2022
  • Svátek má Jeroným
  • Zítra má svátek Igor
  • Do Vánoc zbývá 85 dnů
  • Do konce roku zbývá 92 dnů
  • Je lichý týden
  • Je 39. týden