Jak funguje slučování půjček a je pro nás výhodné?

Jak slučování půjček funguje

Při uzavření úvěru klient splácí půjčku, ale také navíc platí poplatky za úvěrový účet. Jestliže má tedy klienty vícero půjček od různých institucí, musí platit spoustu poplatků za vícero úvěrových účtů. Právě v takovém případě se dá využít slučování půjček, kterému se také říká konsolidace. U nově vzniklého úvěru sloučením se pak prodlouží doba splacení a částka kterou splácíte zůstane většinou stejná. Vaší hotovosti se proto může hodně ulevit, ale prodlouží se tím doba splacení úvěru.

Z pohledu instituce to pak vypadá následovně. Vy jako klient projevíte zájem o sjednocení půjček. Instituce za Vás u třetí strany zaplatí celý úvěr a následně sečte všechny Vaše úvěry pod jeden. Může se tedy využít jeden úvěrový účet a tím pádem odpadnou poplatky za zrušené úvěrové účty. Ve většině případů je tenhle způsob pro klienta výhodný. Navíc také získáte lepší přehled o splácení a celkové splácení úvěru se zjednoduší. Splátky splácíte pohodlně ve stejných intervalech po určenou dobu (nikoli roztroušeně každý úvěr jinak).

Může být slučování půjček nevýhodné

Na první pohled se klasická situace vícero úvěrů jeví jako ideální situace pro konsolidaci půjčky. Není tomu ale tak. Hodně lidí zapomíná, že do konsolidace půjčky se musí započítat poplatek za předčasně splacení úvěru. Jakého úvěru? Protože za Vás banka zaplatí úvěr, aby ho mohla převést k sobě, splatí Váš úvěr dřív. Většina úvěrů je vázaná poplatkem za předčasné splacení. Tenhle poplatek se pak v konsolidaci musí někde odrazit.

Před slučováním půjček je tedy důležité kalkulovat, zda je pro nás tenhle kro výhodný. Většinou se slučování půjček opravdu vyplatí a my tka můžeme ušetřit některé peníze. Není tomu ale tak vždy, proto si prvně vždy spočítejte, zda jde o správný krok.

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Dnes

  • Pondělí 17. prosince 2018
  • Svátek má Daniel
  • Zítra má svátek Miloslav
  • Do Vánoc zbývá 7 dnů
  • Do konce roku zbývá 14 dnů
  • Je lichý týden
  • Je 51. týden