Čím se liší spořící účet a termínovaný vklad?

Když se rozhodneme zhodnotit naše peníze, existuje hned několik cest, jakými se můžeme vydat. Pokud budeme konkrétní, tak řadu z nich najdeme i u současných bank. Podívejme se proto na dvě nejvyhledávanější možnosti, kterými jsou spořicí účet a také termínovaný vklad. Pokusíme se vám vysvětlit to, čím se konkrétně liší, stejně jako se zaměříme na několik klíčových výhod, které jsou v dnešní době tolik důležité.

Co je to spořicí účet?

Jde obvykle o alternativu běžného bankovního účtu, který však nepoužíváme primárně ke standardní správě našich finančních prostředků. Ty na tomto účtu sice máme uloženy, ale rozhodně to neznamená, že z nich platíme složenky a další platby. Pokud budeme konkrétní, tak spořicí účet slouží hlavně k tomu, aby nám rozmnožoval naše peníze. Je totiž spojený s vyšší úrokovou sazbou, než dává banka u účtů standardního.

Velkým pozitivem je samozřejmě to, že dané peníze nejsou nijak vázány. Pokud je budeme chtít vybrat, máme tu možnost doslova okamžitě. To znamená, že je můžeme vybrat kartou, na pobočce, stejně jako je můžeme i kamkoliv převést. Máme samozřejmě jistotu, že o získané zhodnocení nepřijdeme.

 V čem je jiný termínovaný vklad?

Už samotný název lehce přibližuje, v čem je tato varianta vůbec jiná a co nám přinese. Zde si také můžeme peníze vložit na určitý účet, kde nás čeká zhodnocení. Zapomínat bychom však neměli na to, že zde dané peníze ukládáme na určitý termín. Ten může být v řádech týdnů, měsíců, stejně jako i let. Samozřejmě po danou dobu nám tato suma nebude k dispozici. Pokud se ji přesto rozhodneme vybrat dříve, je nutné počítat nejenom s výplatní lhůtou, ale i s tím, že můžeme o určitou část našeho zhodnocení přijít. Důvodem, proč však lidé této možnosti také poměrně hojně využívají je zcela určitě to, že zde oproti spořicímu účtu dostanou mnohem vyšší zhodnocení, což vede k mnohem vyšším ziskům.

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Dnes

  • Středa 16. ledna 2019
  • Svátek má Ctirad
  • Zítra má svátek Drahoslav
  • Do Vánoc zbývá 342 dnů
  • Do konce roku zbývá 349 dnů
  • Je sudý týden
  • Je 2. týden