Airbnb a Pojistné kryti hostitelů: Před čím vás (ne)ochrání?

Napadlo vás, že si začnete vydělávat krátkodobým pronájmem bytu prostřednictvím Airbnb, ale máte obavy z „divočejších“ hostů? Obecně jsou uživatelé Airbnb velmi slušní, a navíc skvěle funguje systém hodnocení – stát se však může cokoli a případy, kdy host neopatrnou manipulací poškodil zařízení apartmánu, nejsou zcela výjimečné. Naštěstí existuje program zvaný Pojistné krytí hostitelů. Airbnb poskytuje odškodnění za škodu na majetku či zdraví až do výše jednoho milionu amerických dolarů.

Krytí ve výši 1 mil. USD se vztahuje k jedné lokalitě nabídky ubytování a hostitel na něj má právo automaticky – nemusí o pojištění žádat. Na program se přirozeně vztahují určité výjimky a omezení, se kterými by se měl každý hostitel důvěrně seznámit.

Program pojistného kryti hostitelů slouží jako primární pojištění související s pobytem zprostředkovaným přes Airbnb a hostitelé ho mohou využít bez ohledu na to, zda si sjednali další pojištění.

Co je chráněno?

Pojistka chrání hostitelův majetek – nemovitost i zařízení. Nevztahuje se však na poškození vzniklá špínou a plísní. V rámci uplatnění odškodnění je vždy nezbytná fotodokumentace, kterou Airbnb použije při vyhodnocovacím procesu.

Program pojistného krytí však může přijít vhod i v situaci, kdy se zraní host a vznese vůči hostiteli nárok na odškodnění. Například když uklouzne na podlaze a zlomí si ruku nebo spadne z rozbitého běžeckého pásu.

Co program pojistného krytí nekryje?

Pojistné krytí hostitelů nelze uplatnit při úmyslných činech, při nichž není odpovědnost důsledkem nehody, automobilových nehod, obvinění z pomluvy nebo urážky na cti a určitých problémech s nemovitostí (např. zmíněná plíseň, štěnice, azbest apod.).

Pokud vám podmínky programu nejsou jasné, obraťte se na profesionály z Let Me Inn, jejichž náplní práce je správa krátkodobého pronájmu v Praze i jiných lokalitách. Objasní vám vše, co byste měli o krátkodobém pronájmu apartmánu vědět a zdarma pro vás vypracují kalkulaci správy Airbnb.

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Dnes

  • Čtvrtek 19. května 2022
  • Svátek má Ivo
  • Zítra má svátek Zbyšek
  • Do Vánoc zbývá 219 dnů
  • Do konce roku zbývá 226 dnů
  • Je sudý týden
  • Je 20. týden